Kiedy Joomla 4 ? Coraz bliżej !!!

Joomla 4

Najnowsze informacje o Joomla 4 ? Wydanie Beta 8.

 

Opublikowano najnowszą wersję beta Joomla 4, tym razem jest to ósma wersja beta  . Jest to o tyle ważna i dobra wiadomość, bo oznacza realną szansę na publikację finalnej wersji jeszcze w tym roku. 

Premiera Jooma! 4 już w tym roku? Wydaje się że tak, nie tylko dlatego, że jest już wersja Joomla 4 beta 8, ale również dlatego, że Joomla 3.10 także rozwija się, a tutaj znajdziecie wersję Joomla 3.10 alfa 6 . Przypomnijmy, zanim pojawi się wersja finalna wersja Joomla 4, powinna zostać opublikowana wersja Joomla 3.10, która będzie pośrednią wersją między 3.9 i 4 (ułatwiającą migrację).

Publikacja Joomla 4 beta 8 to bardzo ważna i dobra wiadomość, bowiem faza developmentu Joomla 4.0 została zakończona. Zespół zakończył prace rozwojowe i skupia się już tylko nad przygotowaniem stabilnego wydania 4.0. !!!!. Wszystkie prace skierowane są na testy usunięcie błędów i jak najszybsze wydanie wersji 4.0 , więc.... Premiera w tym roku 2021.

Co dalej z Joomla 4.0 ?

Po premierze 4.0 planowane jest systematycznie co 6 miesięcy, wydawanie znaczących rozszerzeń i tak:
1. Joomla 4.1
- implementacja TUF https://theupdateframework.io/ , aby zabezpieczyć aktualizacje oprogramowania
- implementacja wewnętrznego CRONa, aby uniezależnić Joomla od operatora hostingu
- rozwinięcie media menedżera do systemu w pełni zarządzającego obrazami i dokumentami
2. Joomla 4.2
- obsługa multidomen !!!

Dla wszystkich zainteresowanych projektem, tutaj znajdziecie plan projektu Joomla 4, a szersze opisanie Joomla 4 na naszym blogu.