Blog

jak dodac reCaptcha do formularza joomlaJak dodać reCaptcha do formularza

Jeśli korzystasz z formularza kontaktowego, na swojej stronie internetowej, ale otrzymujesz SPAM, to ten artykuł pomoże zabezpieczyć Twoją stronę. Komunikacja z potencjalnymi klientami poprzez stronę internetową jest już dzisiaj normą, zwłaszcza, gdy chcemy zapewnić możliwość szybkiego wysłania wiadomości lub pytania na temat oferowanych usług lub oferty.

Kiedy Joomla 4 ? Coraz bliżej !!!

Joomla 4

Najnowsze informacje o Joomla 4 ? Wydanie Beta 5.

 

Opublikowano najnowszą wersję beta Joomla 4, tym razem jest to piąta wersja beta  . Jest to o tyle ważna i dobra wiadomość, bo oznacza realną szansę na publikację finalnej wersji jeszcze w tym roku. 

Korzystać Z Chmury Czy Budować Chmurę ?

Chmura I Proces Wyboru

cloudjoomlaterra minKrytyczną decyzją, w planowaniu wykorzystania chmury, dla każdej organizacji, jest decyzja o tym, czy wykorzystać usługi istniejącego dostawcy chmury, czy może zbudować własną chmurę. Każda organizacja jest wyjątkowa, w swoich celach i zadaniach, tak samo jak ich istniejące centra przetwarzania danych, dlatego decyzja "Używać Czy Budować Chmurę" nie zawsze jest łatwa. Integratorzy systemów chmurowych i wiodący dostawcy chmur również nie ułatwiają podejmowania dcyzji, stosując różne terminy określające chmury, takie jak: chmura publiczna, wirtualna chmura prywatna, chmura zarządzana, chmura prywatna, bądź chmura hybrydowa. Poniżej przedstawiamy schemat pozwalający podjąć decyzję, przy wyborze chmury, a także zrozumieć różnice pomiędzy nimi.

 

Jak uzyskać klucz API Google Maps ?

google maps api keyPrzygotowałeś witrynę i chcesz uatrakcyjnić swoją stronę internetową umieszczając na niej np. dynamiczną lokalizację z Google Maps, to znajdziesz tutaj instrukcję, jak to wykonać. Niezależnie od tego, czy korzystasz z CMS Joomla, czy WordPress to zanim zaczniesz musisz wiedzieć o kilku sprawach: