wordpress plugin listNajlepsze Wtyczki WordPress'a 2017

Wordpress jako system CMS, w swoim pakiecie instalacyjnym jest dosyć ubogi, a większej wartości nabywa z chwilą rozszerzenia o dodatkowe funkcje, czyli wtyczki. Oto lista "Siedmiu Krasnoludków" :), które pomagają w pracy WordPress'a

 

Yoast Do SEO Dla WordPress'a

Yoast to wtyczka, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby w zakresie SEO dla WordPress'a. Z pomocą tego rozwiązania możesz dodać , nie tylko tytuł i opis, ale także meta dane z wersją open graph dla facebook'a i twittera. Ułatwisz promowanie Twojej strony, w kanałach społecznościowych. Z wykorzystaniem Yoast'a możesz zdecydować o wykorzystywaniu tagów index, follow, no follow itd. w całym serwisie jak i induwidualnych stronach www. Możesz kontrolować SEO z typami stron, tagami archiwami, kategoriami..Funkcji jest o wiele więcej, dlatego jest to najpopularniejsza wtyczka  i uznawana za najlepszą dla WordPress'a, w przypadku narzędzi SEO.

Archiwizacja Wordpress'a Poprzez Backup Buddy

Najlepszym zabezpieczeniem, na wypadek problemów jest posiadanie poprawnej kopii zapasowej. W przypadku wordPress'a najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ta wtyczka. Łatwa i przyjazna w użytkowaniu pozwala szybko wykonać kopię zapasową, jak i szybko odtworzyć stronę opartą na WordPressie. Oprócz podstawowej funkcji, można również ustawić harmonogram kopii oraz zapisać kopie w chmurze.

Contact Form 7

Ta wtyczka, osiągnęła blisko 12 mln pobrań, a to świadczy o tym, że jest odpowiedzią na potrzeby wielu użytkowników stron www. Formularz kontaktowy, który pozwala uzyskać informacje o klientach, w przypadku rozwiązań online, jest niezbędny, gdy prowadzisz stronę opartą na cms WordPress.

Woo Commerce Jako Sklep Oparty Na WordPress'ie

Wiele zmieniło się od czasy, gdy WordPress służył jedynie jako rozwiązanie do prowadzenia blogu. Dzisiaj możesz WordPress'a wykorzystać także do prowadzenia sklepu internetowego, ale tak jak w przypadku Joomla, liderem jest Virtuemart, tak w przypadku WordPress'a, konieczne jest korzystanie z WooCommerce.

Google Analytics

Narzędzia Google Analytics, są podstawą do analizowania ruchu do i z Twojej strony www, a w przypadku dodatku Google Analitycs możesz te funkcje otrzymać jako część Twojej strony www. Wykorzystanie dodatku pozwala na monitoring, nie tylko pojedynczych stron, ale również postów, produktów itd..

W3 Total Cache

Ta wtyczka pomaga w optymalizacji czasu ładowania strony www opartej na WP. Jeśli Twoja strona ładuje się dłużej niż 5 sekund, żeby pokazać treść, to masz 74% szans na to, że odwiedzający zrezygnuje. Narzędzie posiada wiele funkcji, które pozwalają rozwiązać tego typu problem poprzez, kompresję stron, buforowanie przeglądarki itd.. Strony www, które szybciej pokazują treść mają lepszy ranking w wyszukiwarce Google, dlatego warto z niego korzystać.

Simple Share Buttons Adder

To proste, jeśli chcesz spopularyzować swoją stronę www, w mediach społecznościowych, to musisz to mieć. Udostępnianie treści z Twojej strony opartej na cms WordPress, stanie się banalnie proste.