aktualizacja joomla 3

To NIE koniec wsparcia dla Joomla 3.x

Dla tych, którzy jeszcze nie migrowali swojej strony do wersji 4 lub joomla 5 i nadal korzystają z Joomla 3.10.12, przygotowano możliwość aktualizacji bezpieczeństwa.

Środowisko programistów Joomla, zajmujące się wersją 3, zdecydowało o zapewnieniu użytkownikom Joomla 3.10.12, aktualizacji systemu, przez kolejne 18 miesięcy.

Rozszerzone Wsparcie Bezpieczeństwa Wersji ( Extended Long Term Security Support), czyli ELTS, będzie tworzyć aktualizacje dla starej Joomla, w wersji 3.

UWAGA: jest to propozycja ograniczonego i przede wszystkim PŁATNEGO wsparcia. Wsparcie nie będzie realizowane bezpośrednio przez zespół odpowiedzialny za nowe wersje Joomla, tylko partnera komercyjnego, dlatego koszt takiej usługi to 90€ . Sama usługa bedzie ograniczona i zawierać będzie:

specjalne łatki bezpieczeństwa, przeznaczone dla wersji joomla 3.x, które zostaną zidentyfikowane, w wersjach zastępujących J3 (Joomla 4 Joomla 5).
aktualizacja bedzie dostępna poprzez serwer aktualizacji Joomla.
Uzytkownicy otrzymają wsparcie, przy instalacji pakietów instalacyjnych z aktualizacjami, na środowisku Joomla 3, użytkownika.

Usługa przewidziana jest do 17 lutego 2025 roku, więc jeśli chcesz z niej skorzystać, to zarejestruj się na tej stronie ELTS